Zamknięci w pudełkach czasu

Zamknięci w pudełkach czasu. Za życia czekamy zagłady u schyłku każdego dnia. Nadziei nowego początku u zarania poranka. W cieniu jutrzenki wyczekując uchylonych oczu szparką czystego spojrzenia dostrzegając źródło mogącej nadejść radości, gdzie w zagłębieniu dłoni wyrastają skrzydła z poczwarki zaciśniętych wzruszeń.
Obserwujemy rozwijający się dzień. Cienki papirus znaków czytanych od nowa w labiryncie kreślonych pojęć i znaczeń stający się z czasem korą obrastającą ciało drzewa jak ciało człowieka spowite jest warstwą skóry zmieniającej swą fakturę wraz z uchodzącym ostatnim tchnieniem czasu. Kliszy zapisującej proces zamierania w krótkich klatkach zniewalających przyzwyczajeń i nieuniknionych rozstań znikających za czarno-białym widnokręgiem oddzielającym ciągłość życia od ciągłości śmierci.
Bez myśli. W milczeniu. Szamoczemy się by ruchem marionetki otworzyć pudełko czasu chwytając w dłonie tchnienie życia. Nitki ulotności istnienia nawijając ściśle na drewnianą szpulkę od starej maszyny do szycia łączącej kawałki istnień utrwalonych włóknami nieprzerwanych nerwów i wygasłych uczuć. Obracając w palcach paciorki wygasłych modlitw licząc, że wrócą niczym echo kościelnego dzwonu. Mantra wypowiadanych nocą życzeń nim w progu stanie Aurora. 

5 komentarzy:

 1. Małgosiu, wiem, że pomysł, z jakim do Ciebie piszę w ogóle nie "z Twojej bajki", ale o bajki własnie chodzi :) Bo Karolina ze Zwiedzam Wszechświat z okazji Dnia Matki zrobiła wpis o tym, jakie tytuły polecamy (różni blogerzy) na prezent dla mam. I takie wpisy mogłyby być cykliczne, więc ja ułożę o książkach na Dzień Dziecka. Jeśli chciałabyś na moim blogu zobaczyć swój tekst o tym, co Ty polecasz w prezencie dla Dziecka (malucha lub większego), przyślij mi tekst:) adres: zielonomi939@gmail.com Fajnie by było coś takiego razem stworzyć :):)

  OdpowiedzUsuń
 2. Odpowiedzi
  1. Małgoś Droga, czas nie sprzyja, ale za ten znak bardzo dziękuję. Ściskam Cię z całego serca.

   Usuń
 3. Moja ulubiona rymowanka o czasie,dla Ciebie do Twojego pudełka z czasem .


  22.03.09.Oława.

  „Co to jest czas”

  Co to jest czas

  Czy istniałby gdyby nie było nas

  Czy ktoś go widział

  Czy ktoś go zna

  Czy ktokolwiek czas dla niego ma

  Czas dla czasu

  Poniewczasie i zawczasu

  W przeszłości w przyszłości w teraźniejszości

  A może w międzyczasie

  Coś z tym czasem zrobić da się

  Molekułka
  Pozdrawiam serdecznie Ciebie i Twoje cudowne pudełko:))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Droga Molekułko, bardzo dziękuję za Twoje pudełeczko pełne słów. Ja utknęłam zamknięta w czasie, z którego powoli się wydostaję, ku światu :) Serdeczności :)

   Usuń

Polecany post

Klisze wspomnień

Twarze umarłych przychodzą tylko w snach. Zamykają moje oczy bym nie ujrzała własnego zdziwienia rozwieszając klisze wspomnień plączących ...