Słów kwitnących jak sad

Daj mi słowo, słowo niezwykłe, 
co jutro zakwitnie jak sad, tak jak sad.
W sercu schowam, przejść wtedy mogę
przez ogień i wodę, bo wiem, że je mam.
fragment wiersza Jonasza Kofty
"Daj mi słowo"

Przyszło wieczorem. 
Schowane w cichym skrzypieniu drzwiczek skrzynki pocztowej.
Niespodziewanie. Na gładkiej płytce wpisane w rowki utrwalenia. W swojej najdoskonalszej formie i dźwięku. Przeradzając się w bicie drugiego serca we mnie samej. Serce, źródło mojego życia i mego myślenia. Rytmiczne, spokojne, idealnie wykrojone z wrażliwości Poety. Oplecione ciepłem barwy wypowiadającego go Głosu, na gładkich liniach spotkania nuty z obietnicą idealnego wybrzmienia autorskiej interpretacji. Najprawdziwszego wyrazu spełnienia, na czułej granicy zetknięcia się osoby Twórcy i Odtwórcy własnego dzieła. Zanurzenie w tajemnicy.
Przyszło wieczorem.
Niespodziewanie. Oddalając ode mnie troski codzienności. Wyciszając zakamarki mojego, tegorocznego, wewnętrznego poranienia. Stając się ukojeniem i uleczeniem bolączek nazbyt krótkiego oddechu. Podarunek, dla mnie, tak niezwykły jak jego Nadawcy. Zadatek szczęścia.

W ten czas niezwykły, czas oczekiwania na Jasność i na przyjście Nowego, życzę aby przyszło do każdego. W życzeniach. W spojrzeniu. W geście.
Słowo.
Jakiego pragnie się najbardziej.
króciutkie cytaty z wierszy
Jarosława Iwaszkiewicza


Wszystkim zaglądającym w tę skromną przestrzeń
odnalezienia w ten szczególny czas
Słów kwitnących jak sad
Rozświetlonego ducha Świąt

Dotknięcia tajemnicy
Wszelkiej cudowności!

6 komentarzy:

 1. Małgosiu kochana, wielu słów, które tak ogromną moc mają, że Twe serce w drżenie wprawić mogą, życzę. Takich właśnie "zadatków szczęścia" życzę, nie tylko od święta. Pozdrawiam, przytulam mocno.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dominiczko Kochana, pięknie dziękuję za życzenia, a zadatkami szczęścia i z Tobą szczodrze się dzielę. Niech będzie wiele powodów do radości, w tym szczególnym czasie, jak najwięcej. Przytulam Cię również z całych sił.

   Usuń
 2. Życzę Ci ukojenia duszy, ciepła, otwartych nowych drzwi, zaznania jedynie dobroci od ludzi i miłości, aby nie było jej Ci brak. świąteczne uściski:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ślicznie dziękuję Montgomerry, niech się spełnia! Odzwjemniam świąteczne uściski :)

   Usuń
 3. Kochana Małgosiu, piękne i głębokie są zacytowane przez Ciebie fragmenty z moich (i Twoich) ulubionych poetów. Dziękuję serdecznie za życzenia świąteczne i wzajemnie: życzę Ci dużo ciepła i miłości i słów najpiękniejszych na ten wyjątkowy, świąteczny czas. Pozdrawiam i całuję:-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kochana Genevieve, niech te Święta będą poetyckie! Ucałowania :))

   Usuń

Polecany post

Klisze wspomnień

Twarze umarłych przychodzą tylko w snach. Zamykają moje oczy bym nie ujrzała własnego zdziwienia rozwieszając klisze wspomnień plączących ...