Dar miłości

Trzeba oderwać się od własnych korzeni. Ściąć drzewo: 
zrobić z niego krzyż i potem nieść go dzień po dniu - Simone Weil

Życzę Wam, aby w ten szczególny czas Świąt Wielkiej Nocy każdy mógł, choć na chwilę, odrzucić swój własny krzyż, czymkolwiek jest i dotknąć Tajemnicy wychodzenia z mroku i ciemności, zaczerpnąć z łaski wybaczenia i próbować unieść w sobie dar odrodzenia do nowego życia, nowego siebie.
Szczególnie też dzisiaj wybrzmiewają słowa Marka Edelmana, kiedy w tle przygotowań do świętowania radości i Zmartwychwstania, wspominamy ogromną wolę życia, która siedemdziesiąt jeden lat temu między murami getta niezdolna była przezwyciężyć mocy zła, że "nienawiść dużo łatwiej wzbudzić niż skłonić do miłości. Nienawiść jest łatwa. Miłość wymaga wysiłku i poświęcenia".  Zatem niech ten czas wypełniony będzie w Waszych domach i sercach, miłością i nadzieją, a w codzienności niech nie zabraknie wysiłku do ich zatrzymania w sobie i dawania innym. Pięknych Świąt!


5 komentarzy:

 1. Pięknie jak zwykle...Radosnych świąt :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję za piękne życzenia. I ja pielęgnuję pamięć o wydarzeniach z 19 kwietnia.
  Małgosiu, pięknych chwil Ci życzę i wielu łask Zmartwychwstałego Pana. Ściskam świątecznie!

  OdpowiedzUsuń
 3. Głęboko prawdziwe Małgosiu ! Twoje Życzenia Świąteczne niech mają siłę spełniania dla każdego z nas! Dziękuję serdecznie i ja. I Tobie Pięknych Świąt ...!

  OdpowiedzUsuń
 4. Malgosiu, zycze Ci wspanialych Swiat Wielkanocnych. Dzis rocznoca bardzo wymowna, jednak zycie zwycieza smierc. Pozdrawiam znad morza:-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo Wam dziękuję. Pozdrawiam pięknie :)

  OdpowiedzUsuń

Polecany post

Klisze wspomnień

Twarze umarłych przychodzą tylko w snach. Zamykają moje oczy bym nie ujrzała własnego zdziwienia rozwieszając klisze wspomnień plączących ...